Rabarbarnik czyli ciasto z rabarbarem.

Zwykłe ciacho a tak się pysio w uśmiechu rozjeżdża. Będąc w osiedlowym sklepie ze zdrową żywnością, dostrzegłam pęk pięknego rabarbaru. W tej samej sekundzie pomyślałam o cieście z czasów dzieciństwa, słodko - kwaskowym i wilgotnym od rabarbaru.

Ciasto z rabarbarem od myśli do czynów:
ciasto z rabarbarem

SKŁADNIKI:

  • około 1 kg. rabarbaru
  • 200 g masła(lub margaryny)
  • 4 jajka
  • 3/4 szkl. cukru
  • 2 szkl. mąki(ja dałam krupczatkę)
  • 1,5 łyżeczki proszku do pieczenia
  • trochę margaryny do wysmarowania formy i garść bułki tartej

WYKONANIE:

Rabarbar umyć, obrać i pokroić, następnie zasypać 2 łyżkami cukru. Masło roztopić i zostawić do ostygnięcia. Ubić białka na sztywno i dodać cukier oraz żółtka. Delikatnie dosypywać mąkę przesianą z proszkiem do pieczenia - wymieszać łyżką. Teraz łączymy masę z roztopionym tłuszczem aż powstanie jednolita konsystencja.

Masę wlewamy do wysmarowanej tłuszczem i obsypanej bułką tartą formy, mniej więcej 20x35 cm., posypujemy rabarbarem (można na wierzchu podsypać 2 łyżkami cukru). Wreszcie wstawiamy do piekarnika nagrzanego na ok 180 st.C i pieczemy około 40 min.

Smacznego!