Pareo i narzutka w jednym - proste szycie.

Udoskonalenie figury jest mocnym postanowieniem wielu sezonowych plażowiczek. Nie zawsze postanowienia przekładają się na realia. Cóż, leniwce tak mają :) Co wtedy? Kombinujemy :) Ja tego lata będę skłonna raczej do zakrywania niż odkrywania i dlatego...

uszyłam sobie pareo - narzutkę z leciutkiego szala. 

przeróbka szala na pareo


Najpierw wybrałam się do mojego ulubionego sh, dorwałam to precioso za grosze - dosłownie, bo przy kasie portfel zubożał o niecałą złotówkę.  Tkanina jest o bardzo luźnym splocie, lekka jak mgiełka w cieniowanych kolorach: czerni, pudrowego różu i złamanej bieli. Nie znam składu ale w dotyku przypomina mieszankę lnu i bawełny. Jak tylko wzięłam do ręki, wiedziałam, że trafiłam na plażowy ideał,  który przerobię na dwufunkcyjną rzecz.


Przeróbka szala:

Przy pareo nakład pracy będzie żaden - wystarczy okręcić wokół bioder i zawiązać, ale jeśli mój nabytek ma także służyć jako wdzianko, potrzebna będzie drobna przeróbka. "Przeróbka" to nawet za duże słowo bo trzeba tylko dorobić otwór, który będzie podkrojem szyi.Powstało 2w1 - można nosić jako pareo i jako wdzianko. 

wiązanie pareo

Właściwie katowanie się ćwiczeniami przed plażingiem mogę sobie odpuścić. Pozostanę przy jakimś delikatnym cardio aż do następnego lata i tutaj trzymam sama siebie za słowo. W przeciwnym razie będę musiała zrobić posta pt."jak uszyć sobie plażową burkę".